Ве молме активирајте JavaScript за да видеото се прикаже.

Заев прифати ТВ дуел со Мицкоски

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Мицкоски понуди, премиерот Заев прифати телевизиски дуел. Политичките опоненти се подготвени да ги соочат аргументите не само за разговорите за името, туку и за други прашања. Мицкоски бара транспарентност во преговорите со Грција, Заев се води според принципите на отвореност...

Гледачи: 107

Дата: 16-Мај-2018

Време траење: 00:02:05

Категории: МАКЕДОНИЈА

Милчо Велески
Прифаќам тет-а-тет средба со премиерот Заев, но не во неговиот удобен кабинет, туку на телевизиски дуел да ги соочиме аргументите пред граѓаните, не само за разговорите за името, туку и за други прашања. Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Мицкоски ја фрли ракавицата кон политичкиот противник.