Ве молме активирајте JavaScript за да видеото се прикаже.

Сослушани тројца сведоци за нападот врз пратеникот Зијадин Села

Тројца нови сведоци на обвинителството сослушани на судењето за обидот за убиство на пратеникот Зијадин Села на 27-ми април во Собранието.

Гледачи: 117

Дата: 16-Апр-2018

Време траење: 00:01:46

Категории: МАКЕДОНИЈА

Анита Димитријевска
Тројца нови сведоци на обвинителството сослушани на судењето за обидот за убиство на пратеникот Зијадин Села на 27-ми април во Собранието. Меѓу сведоците, и неговиот колега Мухамед Зеќири. Идентификуваше двајца од обвинетите. Појасни како лидерот на Алијансата за Албанците бил извлечен од групата пратеници и тргнат на страна, но не го видел тепањето...

 
Предлози