Ве молме активирајте JavaScript за да видеото се прикаже.

Свет- 04.04.2018

Реџеп Тајип Ердоган и Владимир Путин покажаа хармонија пред светот.

Гледачи: 133

Дата: 5-Апр-2018

Време траење: 00:24:12

Категории: СВЕТ

Реџеп Тајип Ердоган и Владимир Путин покажаа хармонија пред светот. Официјална причина на посетата на Путин на Анкара, двајцата челници заеднички да го прослават почетокот на изградбата на првата нуклеарна централа во Турција. Само неколку дена преходно, Ердоган седеше на иста маса со европските челници во Варна, разговарајќи за најгорливите проблеми. Може ли Турција да направи баланс меѓу Брисел и Москва?