Ве молме активирајте JavaScript за да видеото се прикаже.

Свет- 28.03.2018

Американскиот претседател Доналд Трамп, нареди протерување на 60 наводни руски шпиони од САД, како одговор на нападот врз поранешен руски шпион во Велика Британија,

Гледачи: 115

Дата: 29-Март-2018

Време траење: 00:27:08

Категории: СВЕТ

Американскиот претседател Доналд Трамп, нареди протерување на 60 наводни руски шпиони од САД, како одговор на нападот врз поранешен руски шпион во Велика Британија, Сергеј Скрипал. Во меѓувреме, светот зборува за трговска војна помеѓу САД и светските економии, откако Трамп најави зголемени царини за увоз на челикот и алуминиумот. Како да се толкуваат последните случувања? Што ќе му донесат на светот?