Промовирана евровизиската песна „Lost and found“

Промовирана песната „Lost and found“ со којашто Ај Кју ќе ја претстават Македонија на 63-тото издание на Изборот за песна на Евровизија.

Гледачи: 516

Дата: 11-Март-2018

Време траење: 00:05:21

Категории: МАКЕДОНИЈА

Промовирана песната „Lost and found“ со којашто Ај Кју ќе ја претстават Македонија на 63-тото издание на Изборот за песна на Евровизија.
Режисер на видео спотот е Јован Куциновски. Автор на музиката и текстот на песната е гитаристот и вокал на групата Бојан Трајковски, а за аранжманот и продукцијата се погрижи Дарко Димитров.
Ај Кју настапуваат во втората половина на Првата полуфинална вечер на 8-ми мај.