Ве молме активирајте JavaScript за да видеото се прикаже.

Вести од светот

Холандскиот парламент и изгласа доверба на Владата на премиерот Марк Руте.

Гледачи: 29

Дата: 14-Фев-2018

Време траење: 00:02:28

Категории: СВЕТ

Маја Филдишев
Холандскиот парламент и изгласа доверба на Владата на премиерот Марк Руте. Претседателот на Социјалдемократската партија на Германија (СПД), Мартин Шулц поднесе оставка. Израелскиот премиер Нетанјаху ги негира обвинувањата од полицијата. Атина и Анкара со различен став за судирот на бродови во Егејско Море. Директорот на националното разузнавање Ден Коатс предупреди дека САД се под закана од нови кибернетички напади, хакерските групи и поединци. Доживотен затвор за напаѓачот во Њујорк и Њу Џерси...