Нова рудна разговори за името во Виена

Нова рунда разговори за прашањето за името, прва на министерско ниво со медијаторот.

Дата: 13.02.2018

Време траење: 00:00:58

Гледаност: 22

Категории: Македонија

Ирина Гелевска
Нова рунда разговори за прашањето за името, прва на министерско ниво со медијаторот. Шефовите на дипломатиите на Македонија и на Грција, Димитров и Коѕијас на средба со Метју Нимиц во Виена. Претходеше министерска тет-а-тет средба...ГЛЕДАЈ ВО ЖИВО