ВМРО- ДПМНЕ: Судот не смее да има двојни аршини

Судот не смее да има двојни аршини, реагира ВМРО-ДПМНЕ за случајот „Монструм“.

Гледачи: 39

Дата: 13-Фев-2018

Време траење: 00:00:29

Категории: МАКЕДОНИЈА

Судот не смее да има двојни аршини, реагира ВМРО-ДПМНЕ за случајот „Монструм“. Од опозициската партија посочуваат дека и на новиот почеток на судењето, обвинителството не се откажало од гонење за кривичното дело „тероризам“, но и покрај ова, обвинетите се вранат од слобода.