Ве молме активирајте JavaScript за да видеото се прикаже.

Заев: ЕУ да носи похрабри одлуки за Западен Балкан

Европската унија да носи похрабри одлуки за Западниот Балкан. Македонија чека препорака за почеток на преговори, премиерот Заев ветува дека ќе испорачаат резултати.

Гледачи: 394

Дата: 3-Ноем-2017

Време траење: 00:04:55

Категории: МАКЕДОНИЈА

Европската унија да носи похрабри одлуки за Западниот Балкан. Македонија чека препорака за почеток на преговори, премиерот Заев ветува дека ќе испорачаат резултати. За европската иднина на земјава, за членството во НАТО, за перспективите, добрососедските односи и спорот за името, Зоран Богатинов разговараше со премиерот Зоран Заев.

 
Предлози