Ве молме активирајте JavaScript за да видеото се прикаже.

Вести од светот

Најмалку 31 загинат во пожарите во Калифорнија.

Гледачи: 33

Дата: 13-Октомври-2017

Време траење: 00:01:49

Категории: СВЕТ

Марина Ристова
Најмалку 31 загинат во пожарите во Калифорнија. На Европа и се заканува ураганот Офелија. Турската армија се распоредува во северната сириска област Идлиб. 20-тина затруени во кујната на Советот на Европа. 5-мина се пренесени в болница.