Ве молме активирајте JavaScript за да видеото се прикаже.

„Кога денот немаше име“ во киносалите низ Македонија

По премиерното прикажување на повеќе светски фестивали, и на „Браќа Манаки“, филмот „Кога денот немаше име“, во режија на Теона Стругар- Митевска, на репертоарот и во Македонија.

Гледачи: 35

Дата: 13-Октомври-2017

Време траење: 00:00:44

Категории: КУЛТУРА

По премиерното прикажување на повеќе светски фестивали, и на „Браќа Манаки“, филмот „Кога денот немаше име“, во режија на Теона Стругар- Митевска, на репертоарот и во Македонија. Филмот ги обработува проблемите на младата генерација и меѓуетничките тензии во земјава. „Кога денот немаше име“, по „Пред дождот“ по две децении е првиот македонски филм што е продаден во Кина.