Ве молме активирајте JavaScript за да видеото се прикаже.

Вести од светот

Во Шведска четворица повредени во оружен напад.

Гледачи: 29

Дата: 13-Октомври-2017

Време траење: 00:01:38

Категории: СВЕТ

Марина Ристова
Во Шведска четворица повредени во оружен напад. Најмалку 31 загинат во пожарите во Калифорнија. На Европа и се заканува ураганот Офелија. Турската армија се распоредува во северната сириска област Идлиб.