Ве молме активирајте JavaScript за да видеото се прикаже.

Касами: Поддршка за бизнисите и отворање нови работни места

Движењето БЕСА вечер на средби со граѓани во Гостивар откако се претстави во скопската општина Сарај. Партијата вети економски развиена локална самоуправа и домаќинско работење.

Гледачи: 54

Дата: 12-Окт-2017

Време траење: 00:01:49

Категории: МАКЕДОНИЈА

Наташа Јанчиќ
Движењето БЕСА ги промовираше кандидатот за градоначалник и листата на советници во скопски Сарај. Лидерот на Беса, Биљал Касами во своето обраќање рече дека ќе дадат максимална поддршка на бизнисите во општината. Срамота е што досега локалната и централната власт не воделе смтека за економскиот развој на општината – изјави Касами.

 
Предлози