Ве молме активирајте JavaScript за да видеото се прикаже.

Заев: Развиена Македонија, интегрирана во НАТО и во ЕУ

Коалицијата „Живот во Македонија“ е во Пробиштип и во Штип, откако се претстави пред граѓаните на Крушево и на Прилеп. Лидерот на СДСМ, Зоран Заев најави развиена Македонија, интегрирана во НАТО и во Европската унија...

Гледачи: 86

Дата: 12-Окт-2017

Време траење: 00:05:14

Категории: МАКЕДОНИЈА

Анита Димитријевска
Нов закон и поголеми субвенции за тутунопроизводителите најави лидерот на Социјалдемократите - Зоран Заев на митингот во Прилеп. Тутунот ќе се подели во три класи. Првата ќе се откупува за 80, втората за 70, а третата класа за 60 денари по килограм. За да се стимулира аграрот, рече Заев, за се што ќе значи 10 отсто поголемо производство, земјоделците освен субвенции, ќе добијат и награди.

 
Предлози